logo

Kolej İzmir

Bir toplumun çağdaşlık seviyesi gösteren en önemli faktörlerden bir tanesi eğitimdir. Eğitim bir toplum kalkınması için elzemdir. Çocuklarının iyi bir eğitim almasını isteyen aileler ise kolej İzmir okulları arasından tercih yapmaktadır. Bunun da en önemli nedeni kolejlerin olanaklarının daha fazla olmasıdır.

Eğitim devlet tarafından karşılanması gereken bir ihtiyaçtır. Ancak devlet olanaklarının yetersiz geldiği yerlerde de özel okullar devreye girmektedir. Bu okullar da maddi imkanlarından dolağı öğrencilerine daha fazla fırsat sunmaktadır. Ortadoğulular Eğitim Kurumu da iyi bir eğitimin yanı sıra öğrencilerine birçok farklı hizmet sunmaktadır.

Okulumuzdaki Sosyal Faaliyetler 

Kurumumuzun en önemli hedefi öğrencileri ülkenin en seçtin üniversitelerine yerleştirmektir. Bunun içinde gerekli olan eğitim ne ise öğrenciler o sunulmaktadır. Ancak okulumuzun olanağı bununla sınırlı değildir.

Öğrencilerin eğitim ihtiyacı olduğu kadar sosyal ihtiyaçları da vardır. Bunun bilinciyle okulumuzda birçok farklı kültürel ve spor faaliyeti yer almaktadır. Kurumumuzda bulunan Yetenek Geliştirme Akademisi dahilinde fen, matematik, satranç, şiir, sinema, fotoğrafçılık gibi kulüpler oluşturulmuştur.

Çocukların fiziksel olarak da aktif olması gerektiğini savunan kurumumuzda basketbol, futbol, voleybol, tenis, masa tenisi, yüzme takımları yer almaktadır. Bu takımlar yerel, ulusal ve uluslar arası turnuvalarda okulumuzu temsil etmektedir.

Kurumlarımızdaki Dil Eğitimi 

İngilizce çağımızın ortak dili olarak kabul edilmektedir. Bunun için de neredeyse her iş pozisyonu için iyi derecede İngilizce bilgisi istenmektedir. Okulumuzda öğrencilerin yaşlarını dikkate alarak eğitim sistemi oluşturmuştur. Bunun yanında da ikinci dil olarak Almanca eğitimi verilmektedir.

Kurumumuzun ayrıca dil kursu da bulunmaktadır. Bu kurs ile İngilizce kişiler için büyük mesele olmaktan çıkmaktadır. Dil kursları eğitim kadrosuna alanında uzman kişiler seçilmiştir. Sınıflar ise maksimum 18 kişiliktir. Bu da daha rahat bir eğitim olanağı sunmaktadır. Eğitim materyalleri ve kitaplar kurumuz tarafından ücretsiz karşılanmaktadır. Okulumuza kayıt olan öğrenciler ve ailelerine ise 1 kur ücretsiz dil eğitimi olanağı sağlanmaktadır.

Kolej kolej kurumunlar arasında yer alan okulumuz ve dil kurslarımız ile ilgili detaylı bilgi isteyen ve kayıt yaptıracak olan kişiler kurumumuz ile iletişime geçebilmektedir.

Comments are closed.